Powiat Jeleniogórski!

W dniu 30 stycznia 2019 r. w Restauracji Hotelu „Chata za wsią” w Mysłakowicach odbyło się Spotkanie Noworoczne Starosty Jeleniogórskiego, w którym uczestniczyli zaproszeni goście reprezentujący samorządy województwa, powiatów oraz gmin powiatu jeleniogórskiego i miasta Jeleniej Góry. Na spotkanie przybył  Senator RP Krzysztof Mróz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiWiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Marek Obrębalski i Radny Województwa Marcin Zawiła. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło prezesów i dyrektorów wielu firm, instytucji gospodarczych, społecznych oraz przedstawicieli powiatowych służb, inspekcji i straży.

W spotkaniu udział wzięły również delegacje powiatów partnerskich: z Powiatu Gryfickiego reprezentowanego przez Przewodniczącą Rady Agnieszkę Mackojć, Wiceprzewodniczącą Rady Renatę Teresę Korek, Starostę Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza  i Członka Zarządu Janusza Ławruszko, oraz z Powiatu Wolsztyńskiego reprezentowanego przez Wicestarostę Wolsztyńskiego Mariusza Silskiego. Nie zabrakło również partnerów z Czech tj. przedstawiciela Prezydenta Miasta Jablonec nad Nysą Łukasza Pletichy oraz współpracującego z powiatem jeleniogórskim Związku Szkła i Biżuterii, który reprezentował  Prezydent Pavel Kopacek i Sekretarz Hana Semelkova. 

W spotkaniu inaugurującym obecną VI kadencję samorządu powiatowego  Starosta Jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski zwrócił uwagę na nowe kierunki jakie wyznaczyły sobie obecna Rada i Zarząd Powiatu, do których niewątpliwie  należeć będzie infrastruktura komunikacyjna poprawiająca warunki życia mieszkańców, wspierająca rozwój gospodarczy oraz kreująca powiat jako region kulturowo-turystyczny. Jednym z tematów, które obecne władze Powiatu chcą  podjąć to wspólne działania z gminami powiatu w zakresie zmiany nazwy powiatu na „Powiat Karkonoski” oraz uaktywnienie współpracy z gminami powiatu i miastem Jelenia Góra w zakresie wspólnej promocji poszerzając ją o inne podmioty działające w powiecie jak np. Karkonoski Park Narodowy, Lasy Państwowe,  Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., z którą podpisano list intencyjny w przedmiocie organizacji wspólnych imprez promujących ten Region. .

Starosta  Jeleniogórski w swoim przemówieniu podjął inicjatywę utworzenia Forum Kultury Kotliny Jeleniogórskiej tworzącą płaszczyznę współpracy jednostek kultury i artystów. Podkreślił, że jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego zarówno Rada, jak i Zarząd Powiatu zamierzają zgodnie, efektywnie i wspólnie realizować kolejne przedsięwzięcia. Kończąc złożył wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom  życzenia pomyślności, szczęścia, realizacji planów i zamierzeń, a nade wszystko zdrowia, sukcesów i dostatku

SN19_13
SN19_12
SN19_14
SN19_10
SN19_09
SN19_08
SN19_11
SN19_07
SN19_06
SN19_02
SN19_04
SN19_03
SN19_01
SN19_15
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14