Powiat Jeleniogórski!

K. Wiśniewski - targi Jablonec

W dniach 15-16 marca 2019 r. Powiat Jeleniogórski uczestniczył w XIX edycjiTargów Ruchu Turystycznego Euroregion Tour 2019 w Jabloncu nad Nisou (Czechy).  W targach wzięło udział 100 wystawców m.in.: z Polski, Czech i Niemiec, którzy zaprezentowali swoje regiony, produkty regionalne i atrakcje turystyczne. Tematem przewodnim towarzyszącym targom była turystyka aktywna i rodzinna w sezonie letnim          i zimowym. Wystawcy promowali szlaki rowerowe i piesze po czeskich krainach a Powiat Jeleniogórski miał szanse zaproponować trasy rowerowe i piesze po polskiej stronie Karkonoszy. Inspiracje do podróżowania odwiedzający mogli czerpać z prezentacji wystawców oraz partnerów miasta Jablonec nad Nysą . Powiat Jeleniogórski prezentował się ze swoją ofertą w gronie miast partnerskich Jablonca nad Nysą obok Bautzen, Zwickau, Jeleniej Góry. Na targach oraz w uroczystym otwarciu uczestniczył Starosta Jeleniogórski Pan Krzysztof Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważnym jest to wydarzenie dla wspólnego rozwoju naszych regionów a w szczególności nawiązywania wielu kontaktów owocujących wspólnymi projektami czy też partnerstwami. Potwierdził także chęć kontynuacji tej współpracy zapraszając zebranych do odwiedzenia stoiska Powiatu na targach i do Regionu Jeleniogórskiego. 

Odwiedzający stoisko promocyjne Karkonoszy najczęściej poszukiwali map regionu,  szczególnie tych ze szlakami pieszymi i rowerowymi. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się także mapy tras narciarskich (zjazdowych i biegowych) po polskiej stronie Karkonoszy. Często pojawiały się również pytania o nowe atrakcje turystyczne i bazę noclegową regionu Karkonoszy. Na stoisku promocyjnym  znalazły się takie materiały jak: Przewodnik Turystyczny o Karkonoszach, Informator Turystyczny, Gazetka Karkonosze, mapy tras rowerowych, pieszych oraz narciarskich, ulotki i informatory z gmin powiatu oraz materiały dostarczone przez Karkonoski Park Narodowy jak również bardzo dobrze przygotowane wydawnictwa promocyjne z gmin Powiatu Jeleniogórskiego. Nie zapomniano także o najmłodszych, na stoisku naszego powiatu dostępne były także wydawnictwa dla dzieci przedstawiające nie tylko region i jego atrakcje ale i związane z nim legendy.

Większość materiałów prezentowana była  w języku czeskim co bardzo odpowiadało szczególnie indywidualnym osobom, które bardzo pozytywnie wyrażały się na temat atrakcyjności regionu , dobrej kuchni oraz wielu możliwości spędzenia wolnego czasu, podkreślając to, będąc już w naszym regionie. 

Jablonec_1903_02
Jablonec_1903_03
Jablonec_1903_04
Jablonec_1903_06
Jablonec_1903_07
Jablonec_1903_05
Jablonec_1903_08
Jablonec_1903_10
Jablonec_1903_09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9