Wręczenie Pucharu "Fair - Play" Starosty Jeleniogórskiego

Podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która miała miejsce dnia 27 października  2016r. odbyło się uroczyste wręczenie Pucharu "Fair - Play" Starosty Jeleniogórskiego. Laureatem tegorocznej nagrody został Klub Sportowy Bobry Wojanów. Statuetkę z rąk Wicestarosty Powiatu Jeleniogórskiego Pawła Kwiatkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusza Kleśty odebrał skarbnik klubu Dariusz Ozimek. Laureat otrzymał również bon na sprzęt sportowy o wartości 1.000 zł.

Charakterystycznym elementem praktyki wychowawczej w sporcie stała się w ostatnich latach promocja zasady fair play. Wychowanie przez sport i olimpizm skutecznie stymuluje rozwój postaw moralnych uczniów zarówno w obrębie sportu, jak i poza nim.  Wychowanie przez sport z wykorzystaniem zasady fair play jest szansą – dowodzą wyniki badań empirycznych – na zachowanie czystości sportu i etycznych zachowań sportowców i opiekunów. Jej respektowanie tworzy klimat widowiska sportowego, kształtuje postawy szlachetnego współzawodnictwa nie tylko na płycie stadionu, ale także na trybunach, przed stadionem i w zwykłych codziennych sytuacjach. Powiat Jeleniogórski chcąc kultywować zasady Fair Play w sporcie ustanowił nagrodę, która wręczana jest corocznie  podczas Sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.