Łomnica

- Droga przez Łomnicę była jednym z naszych priorytetów – powiedział Starosta Powiatu Jeleniogórskiego, Anna Konieczyńska. – Dla tej wsi ale i dla całej Gminy Mysłakowice jest to ważna arteria, aczkolwiek samo określenie „arteria” w stosunku do stanu tej drogi jest przesadne. Udało się nam zdobyć środki na przebudowę dróg i najpilniejszą jest właśnie ta.

W najbliższy poniedziałek, 23 marca nastąpi otwarcie ofert przetargowych, będziemy wiedzieli, jaka kwota jest potrzebna do przebudowy tego odcinka, mierzącego dokładnie 3.222 m. Ale będzie to inwestycja, która nie polega tylko na zmianie nawierzchni i kosmetycznych zabiegach, a dużo szersza. M.in. dlatego wczoraj (17.03.) podpisaliśmy porozumienie z Gminą Mysłakowice i jej udział w ogólnych kosztach pozwoli na gruntowną przebudowę, zdecydowanie większą, niż pozwalałyby na to możliwości Powiatu. Założeniem głównym jest bowiem, że droga będzie bezpieczna, a ponadto – wygodna.

- Nasz udział finansowy – powiedział Wójt Mysłakowic, Michał Orman – sięgnie 15% wartości inwestycji, to sporo, bo środków finansowych w Gminie nie mamy za wiele, ale chcielibyśmy przebudować tę drogę „raz a dobrze”, łącznie z sieciami podziemnymi, przepustami, stworzyć bezpieczne dla pieszych utwardzone pobocza, będące w rzeczywistości w miarę wygodnymi chodnikami. To ważna droga dla mieszkańców, w tym dla dzieci idących do szkoły. Musi gwarantować bezpieczeństwo.

- Przebudowa, która się teraz rozpocznie, a zakończy przed 1 września – powiedział Grzegorz Truchanowicz, radny Powiatu z Gminy Mysłakowice, zabiegający o tę inwestycję – spędzała nam sen z powiek już kilkanaście lat temu. O ile pamiętam pierwsze wstępne projekty powstały 12 lat temu, ale nie udawało się tego zrobić. To dobra wiadomość dla wszystkich, tym bardziej, że niezależnie od potrzeb lokalnych środowiska, właśnie tą drogą przejeżdża bardzo wielu kierowców jadących z Wrocławia do Karpacza.

m2m3