bamberg 2015 3W dniach 13-15 czerwca 2015 roku delegacja Powiatu Jeleniogórskiego przebywała z oficjalną wizytą w partnerskim powiecie Bamberg (Frankonia, Niemcy).

Głównym celem wizyty u naszego niemieckiego partnera było uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Elżbiety Bojczuk i Grzegorza Truchanowicza pn. „Perły Powiatu Jeleniogórskiego” w dniu 14 czerwca 2015 roku o godzinie 17.00 w Ratuszu w Stegaurach. Wystawę fotografów z naszego powiatu otworzyli wspólnie Starosta Jeleniogórski Anna Konieczyńska, Starosta Powiatu Bamberg Johann Kalb oraz Burmistrz Gminy Stegaurach Thilo Wagner.

Wystawa prezentująca najpiękniejsze miejsca i zabytki naszego powiatu ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu Bambergu i Frankonii Górnej piękna naszego regionu jak i zaproszenie do jego odwiedzenia. Otwarcie wystawy uświetniły występy naszego zespołu folklorystycznego „Karkonosze”. Przepiękne zdjęcia naszych fotografów będzie można podziwiać w Ratuszu w Stegaurach do 17 lipca.

Następnie wystawa zostanie przeniesiona do reprezentacyjnego holu w Starostwie Powiatowym w Bambergu gdzie będzie gościła do końca sierpnia br. Korzystając z tej pięknej i wyjątkowej promocji naszego powiatu w Bambergu, Wydział Promocji, Turystyki i Sportu dostarczył niemieckiemu partnerowi kilkaset egzemplarzy przewodnika „Karkonosze” w języku niemieckim aby umożliwić zainteresowanym odwiedzeniem naszego regionu głębsze zapoznanie się z jego ofertą turystyczno – kulturalną.

Bamberg_2015_3
Bamberg_2015_1
Bamberg_2015_2
Previous Next Play Pause
1 2 3